Kurs Przewodnika Miejskiego. Kwalifikowany Przewodnik Miejski

Warsawpolis Guide – wirtualny przewodnik miejski?

Warsawpolis guide, uprawnienia przewodnika miejskiego

Postęp technologiczny i przenoszenie świata rzeczywistego do smartfona postępuje w zawrotnym tempie, co udowadnia powstanie poniższej aplikacji Warsawpolis Guide. A jest to innowacyjna aplikacja mobilna, która ma na celu ułatwienie zwiedzania oraz odkrywania uroków warszawskiego miasta. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika oraz wielu funkcjonalnościom, aplikacja jest ciekawym sposobem na zwiedzanie zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, którzy pragną poznać wszystkie skarby i bogactwo kulturalne stolicy Polski i 21 gmin partnerskich

 

Warsawpolis guide – wirtualny przewodnik po Warszawie

Warsawpolis Guide to kompleksowy, wirtualny przewodnik, który pozwala na kreatywne odkrywanie najciekawszych miejsc i atrakcji w warszawskiej metropolii zgodnie z preferencjami każdego użytkownika. Ta aplikacja oferuje gotowe trasy turystyczne, mapy oraz możliwość planowania własnych szlaków, umożliwiając spersonalizowane zwiedzanie. Zawiera blisko 800 obiektów, od zabytków po instytucje kultury, a także ukryte perełki architektury miejskiej.

 

Dodatkowo, Warsawpolis Guide wzbogacona jest interaktywnymi funkcjonalnościami, takimi jak możliwość tworzenia spersonalizowanych e-pocztówek oraz korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości, która przedstawia animowanych przewodników i multimedia związane z danym miejscem. Niezależnie od preferencji, każdy użytkownik znajdzie w tej aplikacji swój sposób na zwiedzanie Warszawy i okolic.

 

Dzięki tej aplikacji można zwiedzić nie tylko samą Warszawę, ale także 21 sąsiednich gmin, takich jak Czosnów, Góra Kalwaria, Halinów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Marki, Milanówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Stare Babice, Sulejówek, Wołomin, Ząbki, Zielonka i Żyrardów. Głównym celem aplikacji jest nie tylko ułatwienie zwiedzania warszawskiej metropolii, ale także odkrywanie mniej znanych, ale równie fascynujących miejsc. Warsawpolis Guide to nie tylko mapy i trasy – to prawdziwe zaproszenie do eksploracji historii, kultury i architektury naszego regionu.

 

Aplikacja Warsawpolis Guide została zrealizowana w ramach projektu „Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Jest dostępna w dziewięciu wersjach językowych i obsługuje trzy systemy operacyjne: iOS, Android i HarmonyOS.

 

 

Czy przewodnicy miejscy mogą obawiać się konkurencji?

Postęp technologiczny i rozwój aplikacji takich jak Warsawpolis Guide niekoniecznie musi prowadzić do pozbawienia pracy przewodników miejskich. Chociaż aplikacje mobilne mogą dostarczać turystom wielu informacji i wskazówek na temat miejsc do odwiedzenia, kultury i historii danego miejsca, to przewodnicy nadal mają niezastąpioną wartość.

 

Przewodnicy miejscy posiadają specjalistyczną wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które umożliwiają im dostarczenie unikalnej, opartej na interakcji i personalizowanej narracji. Dodatkowo, przewodnicy są często zaangażowani w organizację różnego rodzaju wycieczek tematycznych, które obejmują głębsze zagłębienie się w daną dziedzinę lub określony obszar zainteresowań. Tego rodzaju doświadczenia nie są zazwyczaj dostępne poprzez aplikacje mobilne.

 

Co więcej, oprócz przekazywania informacji, przewodnicy miejscy pełnią również rolę animatorów, którzy potrafią tworzyć interakcje i angażować turystów. Dzielą się oni też lokalną wiedzą, historiami i anegdotami, które dodają głębi i emocji do doświadczeń zwiedzania.

 

Warto podkreślić, że rozwój technologii i aplikacji mobilnych, takich jak Warsawpolis Guide, może być przydatny także przewodnikom miejskich. Mogą oni śledzić i obserwować trendy i wzrosty lub spadki popularności miejsc. Dzięki tym informacjom będą mogli lepiej spersonalizować oferty zwiedzania lub stworzyć zupełnie nowe, które zapełnią jakąś niszę.

 

Patrząc również na ilość pobrań aplikacji na Google Play oraz AppStore widzimy, że aplikacja nie jest popularna.

 

 


Sprawdź także: Ile zarabia przewodnik miejski?

 

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Organizatorem Turystyki

Cena kursu: 1499 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 998 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: