Kurs Przewodnika Miejskiego. Kwalifikowany Przewodnik Miejski

Wzrost popularności Wrocławia wśród turystów – potencjał na zwiększony popyt przewodników

 Praca przewodników miejskich we Wrocławiu, kurs przewodnik miejski

Praca przewodników miejskich we Wrocławiu to kusząca opcja, ponieważ to miasto ze względu na swój urok, ciekawą historię i bogatą ofertę turystyczną przeżywa duży wzrost zainteresowania wśród turystów.

Wrocław zanotował prawie 7% wzrost liczby turystów korzystających z zakwaterowania w porównaniu z poprzednim rokiem, zbliżając się do wyników z 2018 roku. Tendencja wskazuje na stopniowe powrót miasta do poziomów sprzed pandemii i konfliktu na Ukrainie. Badania branży turystycznej oraz podsumowanie turystyki we Wrocławiu za rok 2023 zostały przedstawione w Muzeum Pana Tadeusza. Praca przewodników miejskich z racji tych i poniższych danych może zyskać na popycie.

 

Wzrost popularności Wrocławia jako destynacji turystycznej 

W roku 2023 odnotowano znaczący wzrost liczby turystów odwiedzających Wrocław w porównaniu z rokiem poprzednim. Szczególnie w grudniu zanotowano rekordową liczbę turystów korzystających z miejsc noclegowych w mieście, głównie za sprawą organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego. W okresie tym skorzystało z wrocławskiej bazy noclegowej aż 115 tysięcy gości. Dodatkowo odsetek turystów zagranicznych wzrósł do 26%, co przewyższa średnią krajową (21%). Turystyka krajowa również utrzymuje się na wysokim poziomie, zaledwie o 2% poniżej rekordowego roku 2019.

 

W 2023 roku, Wrocławskie ZOO przyciągnęło o 7% więcej odwiedzających niż rok wcześniej, co łącznie dało liczbę 1,7 miliona osób, a wynik ten był również o 15% wyższy niż w 2019 roku. Panorama Racławicka zanotowała imponujący wzrost popularności, z 43% wzrostem liczby gości w porównaniu do 2022 roku, przekraczając także poziom z 2019 roku. Warto dodać, że w 2023 roku ponad 2 miliony osób odwiedziło wrocławski Aquapark, który cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż w poprzednim roku.

 

Hydropolis (z 400 tysiącami osób) oraz Kolejkowo (z 230 tysiącami osób) również zanotowały wzrost liczby odwiedzających. Całkowita liczba turystów, którzy odwiedzili główne atrakcje Wrocławia w 2023 roku (ZOO, Panoramę Racławicką, Kolejkowo i Hydropolis), wyniosła ponad 2,6 miliona.

 

Wzrost ruchu lotniczego 

W 2023 roku Wrocławski Port Lotniczy odnotował najwyższą w swojej historii liczbę obsłużonych pasażerów, wynoszącą 3,9 miliona podróżnych. Nowe połączenia lotnicze, takie jak do Seulu i Valencii, przyczyniły się do zwiększenia atrakcyjności Wrocławia jako popularnego kierunku turystycznego.

Wynikający z tego imponujący wzrost o 36% w liczbie pasażerów przylatujących do lotniska w 2023 roku w porównaniu z rokiem poprzednim, stanowi najlepszy rezultat od czterech lat. Szczególnie lipiec i sierpień przyciągnęły największą liczbę podróżnych, potwierdzając Wrocław jako atrakcyjne miejsce zarówno dla turystów krajowych, jak i zagranicznych.

 

 

Praca przewodników miejskich – potencjalny wzrost popytu na usługi

Analiza danych dotyczących wzrostu zainteresowania Wrocławiem jako atrakcyjnym kierunkiem turystycznym w 2023 roku wskazuje na potencjalnie większy popyt na usługi przewodników miejskich. Zwiększona liczba turystów odwiedzających miasto, rekordowa liczba gości korzystających z miejsc noclegowych oraz dynamiczny wzrost liczby pasażerów portu lotniczego sugerują rosnące zainteresowanie Wrocławiem jako destynacją turystyczną. Turystów przyciągają zarówno popularne atrakcje miasta, takie jak ZOO, Panorama Racławicka czy Aquapark, jak i nowe połączenia lotnicze, co wskazuje na różnorodność oferty turystycznej i potencjał rozwoju sektora.

 

Z tego wynika, że istnieje szansa na większy popyt na usługi przewodników miejskich w związku z rosnącym ruchem turystycznym w Wrocławiu. Przewodnicy stanowią cennych partnerów dla turystów, pomagają odnaleźć się w mieście, poznawać jego historię, zabytki oraz kulturę. Zwiększona liczba turystów może skutkować większym zapotrzebowaniem na usługi przewodników, którzy mogą dostosować swoje oferty do rosnącego zainteresowania i potrzeb odwiedzających. Wnioskiem z analizy jest więc potencjał wzrostu zapotrzebowania na przewodników miejskich wraz z rosnącym turystycznym znaczeniem Wrocławia.

 


Jak zostać przewodnikiem miejskim?

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Organizatorem Turystyki

Cena kursu: 1499 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 998 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: