Kurs Przewodnika Miejskiego. Kwalifikowany Przewodnik Miejski

Kulturalne lato w Gdyni – jak przewodnicy miejscy mogą z niego skorzystać?

przewodnicy miejscy w Gdyni, kurs przewodnika miejskiego

Przewodnicy miejscy w Gdyni będą mieli możliwość poszerzenia swoich ofert i tras o dodatkowe atrakcje kulturalne.

Tegoroczne lato w Gdyni będzie pełne literackich wydarzeń i atrakcji dla czytelników. Kalendarz imprez kulturalnych zostanie wypełniony festiwalami literackimi takimi jak Festiwal Reportażu Non-Fiction w czerwcu, Plener Literacki w lipcu oraz Miasto Słowa w sierpniu. Przewodnicy miejscy w Gdyni zatem mogą wzbogacić swoje trasy turystyczne o kolejne przystanki.

 

Plener literacki

Do Gdyni wraca Plener Literacki, który zapewni trzy dni pełne spotkań z pisarzami i lingwistami oraz świetną okazję do zakupu interesujących książek w atrakcyjnych cenach.

 

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 19 do 21 lipca na bulwarze Nadmorskim, tak jak to miało miejsce tradycyjnie. To połączenie kiermaszu książek z interesującym programem literackim, które zadowoli zarówno wielbicieli dobrej lektury, jak i osoby czytające bardziej okazjonalnie. Wejście jest bezpłatne.

 

Na stoiskach wydawniczych będzie można znaleźć zarówno najnowsze publikacje, jak i bestsellery, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, wystawcy przygotują specjalne oferty.

 

Festiwal Miasto Słowa

Gdynia wyróżnia się zaangażowaniem w promocję literatury oraz utrzymywaniem wysokiego poziomu artystycznego wydarzeń kulturalnych. O tym świadczy między innymi Nagroda Literacka Gdynia wraz z towarzyszącym jej festiwalem literackim Miasto Słowa. Program festiwalu obejmuje liczne spotkania, dyskusje i aktywności poświęcone literaturze, prezentując przegląd najważniejszych tytułów, obiecujących debiutów oraz premier, a także prezentując ciekawe zjawiska w krajowej literaturze.

 

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 28 sierpnia do 1 września, oferując okazję do spotkania z autorami interesujących publikacji, które pojawiły się niedawno na polskim rynku wydawniczym. Wejście na wydarzenie jest darmowe.

 

Szczególnym punktem kulminacyjnym będzie finał Nagrody Literackiej Gdynia, który odbędzie się 30 sierpnia. W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę książek – aż 717. W kategorii „Esej” znajduje się 82 tytuły, w kategorii „Proza” – 231 pozycji, w kategorii „Poezja” – 241 książek, a w kategorii „Przekład na język polski” – 163 tytuły.

 

Festiwal Reportażu Non-Fiction

Również do Gdyni przenosi się Festiwal Reportażu Non-Fiction, który odbędzie się w naszym mieście od 28 do 30 czerwca. Motywem przewodnim tej edycji będzie „Morze”.

 

Dzięki przeniesieniu do Gdyni, festiwal będzie poszerzony o różnorodne formy reportażu, takie jak radio, podcasty czy wystawy fotoreportaży.

 

Od wielu lat organizatorzy festiwalu kładą duży nacisk na tematy dotyczące społecznej wrażliwości, różnych form wykluczenia, katastrof ekologicznych, ubóstwa, rynku pracy oraz gentryfikacji. W tegorocznej edycji skupią się między innymi na migracjach i migrantach, obszarach przygranicznych, kolonializmie oraz elektrowniach jądrowych.

 

Przewodnicy miejscy w Gdyni

Przewodnicy mogą skorzystać z takich wydarzeń, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat kulturalnego życia miasta, aktualnych trendów literackich czy społeczno-kulturowych problemów poruszanych podczas festiwali. Uczestnictwo w festiwalach, kiermaszach książek czy innych wydarzeniach kulturalnych może dostarczyć przewodnikom nowych informacji, historii i anegdot dotyczących miasta oraz jego mieszkańców, co pozwoli im wzbogacić swoje opowieści i programy zwiedzania dla turystów. Dodatkowo, możliwa jest również współpraca z organizatorami wydarzeń, aby zaoferować specjalne trasy zwiedzania związane z tematyką festiwalową lub literacką.

 


Przeczytaj także: Jak zostać przewodnikiem miejskim?

 

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Organizatorem Turystyki

Cena kursu: 1499 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 998 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: