Kurs Przewodnika Miejskiego. Kwalifikowany Przewodnik Miejski

Działalność gospodarcza przewodnika miejskiego – FAQ

Działalność gospodarcza przewodnika miejskiego, kurs przewodnik miejski

Zarejestrowana działalność gospodarcza przewodnika miejskiego to najlepszy sposób, aby zacząć oprowadzać turystów “na własny rachunek”.

W jednym z poprzednich artykułów wyjaśniliśmy krok po kroku, jak założyć działalność gospodarcza przewodnika miejskiego tzn. otworzyć własną firmę. W tym artykule natomiast, skupimy się na najczęściej zadawanych pytaniach i odpowiedziach na nie. Będzie to swoiste FAQ.

 

Ile może potrwać zakładanie działalności gospodarczej jako przewodnik miejski?

Rejestracja firmy w Polsce może zająć od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od wybranej struktury prawnej oraz czasu złożenia wniosku rejestracyjnego. Ten proces znacząco można przyspieszyć składając wniosek poprzez portal e-PUAP.

 

Ile kosztuje rejestracja firmy w naszym kraju?

Rejestracja firmy w Polsce jest uzależniona od rodzaju struktury prawnej wybranej przez przedsiębiorcę oraz opłat notarialnych związanych z sporządzeniem dokumentów założycielskich. Koszt rejestracji firmy w Polsce może oscylować między kilkuset a kilku tysiącami złotych, w zależności od powyższych czynników.

 

Czy posiadanie polskiego obywatelstwa jest wymagane?

Zarejestrowanie firmy w Polsce, która oferuje usługi przewodnickie, nie wymaga posiadania obywatelstwa polskiego.

 

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Aby zarejestrować firmę w Polsce, potrzebne dokumenty zależą od wybranej formy prawnej. Na przykład, dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) lub spółki akcyjnej (S.A.) konieczne są m.in. akty założycielskie, umowy spółki oraz potwierdzenie dokonanej wpłaty kapitału zakładowego. Natomiast dla jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG) wystarczy jedynie zgłoszenie do CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).

 

Jakie opłaty/podatki/daniny musi płacić przedsiębiorca?

Po zarejestrowaniu firmy w Polsce, konieczne jest regularne opłacanie podatków dochodowych i VAT oraz składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla pracowników.

 

Podsumowanie – działalność gospodarcza przewodnika miejskiego

Proces rejestracji firmy w Polsce może wydawać się skomplikowany i wymagający, ale przy właściwym przygotowaniu i zrozumieniu można go przeprowadzić bez większych trudności. Należy starannie rozważyć wybór struktury prawnej firmy, wybrać unikalną nazwę oraz sporządzić dokumenty założycielskie. Po złożeniu wniosku o rejestrację firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym, ważne jest uzyskanie numeru NIP i REGON, zgłoszenie firmy do ZUS i US oraz otwarcie rachunku bankowego dla firmy.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rejestracji firmy w Polsce, prosimy o kontakt z naszym zespołem: ekursy.henc@gmail.com

 


Sprawdź także: ,,Jak założyć działalność gospodarczą jako przewodnik miejski?

 

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Organizatorem Turystyki

Cena kursu: 1499 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 998 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: