Kurs Przewodnika Miejskiego. Kwalifikowany Przewodnik Miejski

Praca przewodnika miejskiego latem, a tendencje turystów

praca przewodników miejskich latem 2023, kurs przewodnika miejskiego

W wakacje w sezonie 2023 Polacy bardzo chętnie wybierają się na wypoczynek w rodzimym kraju. Zatem praca przewodników miejskich latem może być jeszcze bardziej pożądana.

Wakacje stanowią nieodłączny element życia większości osób. Corocznie miliony ludzi szukają idealnego miejsca do wypoczynku, który pozwala im oderwać się od codziennej rutyny i zrelaksować się. Choć zagraniczne destynacje często wydają się atrakcyjnym wyborem, to coraz więcej Polaków wybiera możliwość wakacyjnego spędzania czasu w Polsce. Statystyki jednoznacznie wskazują, że wyjazdy do rodzimego kraju stają się coraz popularniejsze. Praca przewodników miejskich latem powinna być bardzo dobrym sposobem na zarobek.

 

 

Praca przewodników miejskich latem, a tendencje turystów

Według Travelist.pl, choć ceny wakacyjnych podróży są nieco wyższe niż w poprzednim roku, to spadek liczby rezerwacji wynosi jedynie około 2% w porównaniu do 2022 roku. Niemniej jednak, obserwuje się zmiany w preferencjach konsumentów. Na przykład, okres „booking window” uległ skróceniu, co oznacza, że rezerwacje są dokonywane bliżej daty wyjazdu niż w poprzednich latach. Eksperci Travelist.pl podają, że rezerwacji na wakacje złożonych pod koniec czerwca i w lipcu jest o prawie 2% więcej niż w poprzednim roku.

 

Mimo obecnej inflacji i wzrostu cen, Polacy wciąż odczuwają duże zapotrzebowanie na wypoczynek i chęć oderwania się od codzienności, co przejawia się w ich chęci wyjazdu na wakacje. Według Travelist.pl, ta potrzeba jest na tyle silna, że klienci, zamiast rezygnować z podróży lub skracać ich długość, bardziej preferują elastyczność w wyborze atrakcyjnych cenowo ofert i terminów. Podczas gdy rok temu średnia długość letniego wyjazdu wynosiła 4,52 dnia, obecnie dokonywane rezerwacje średnio dotyczą 4,5 dnia, co stanowi nieznaczną różnice biorąc pod uwagę aktualne uwarunkowania ekonomiczne Polski.

 

Obserwuje się również coraz wyraźniejszy trend podróżowania poza sezonem. Według Travelist.pl, od początku wakacji liczba transakcji na pobyty we wrześniu wzrosła o prawie 3% w porównaniu do poprzedniego roku. Motywacją klientów do podejmowania takich decyzji są mniejsze tłumy w popularnych kurortach, ale również niższe koszty. Średnia cena za nocleg w pokoju hotelowym dla dwóch osób z wyżywieniem we wrześniu jest o około 29% niższa niż w szczycie sezonu.

 

 

Polskie morze nie traci na popularności

Według badania IRCenter i agencji Newseria, przeprowadzonego w roku 2023, aż 60% ankietowanych osób zadeklarowało, że w tym sezonie letnim zdecyduje się na wakacje w kraju. Jest to większy odsetek niż rok temu. Dane ze strony Travelist.pl pokazują, że w pierwszej połowie wakacji największym zainteresowaniem wśród klientów tej platformy cieszyło się wybrzeże Bałtyku. Ponad 40% Polaków zdecydowało się spędzić urlop nad polskim morzem. Najczęściej wybieranymi miejscowościami podróżujących były: Kołobrzeg, Gdańsk, Mielno, Międzyzdroje, Jarosławiec, Jastrzębia Góra, Pobierowo, Ustka, Mrzeżyno i Świnoujście.

 

W ostatnich kilku latach zauważono coraz większą popularność nadmorskich miejsc docelowych wśród klientów Travelist.pl, zwłaszcza w szczytowym okresie wakacji. W porównaniu do 2019 roku wzrost ten wynosi 7%t, mimo nieco wyższych kosztów zakwaterowania w porównaniu do innych regionów kraju. Średnia różnica cenowa między pobytami nad morzem a górami, które są drugim najpopularniejszym wyborem podróżujących, wynosi około 100 zł za noc dla dwóch osób. Warto jednak zauważyć, że dostępne oferty w całym kraju są bardzo zróżnicowane. Każdy, niezależnie od indywidualnych preferencji dotyczących wakacji i budżetu, może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań.

 

31% wszystkich rezerwacji na Travelist.pl dotyczyło wakacji w południowej Polsce. Miejscowości takie jak Karpacz i Szklarska Poręba w Karkonoszach, oraz Wisła w Beskidzie Śląskim były najchętniej wybierane. Na liście najpopularniejszych górskich destynacji znalazły się również takie miejsca jak Zakopane, Lądek-Zdrój, Świeradów-Zdrój, Czarna Góra, Krynica-Zdrój, Jarnołtówek i Szczyrk.

 

Na trzecim miejscu najpopularniejszych kierunków wakacyjnych znalazły się jeziora. Trochę ponad 11% klientów Travelist.pl zdecydowało się na ten rodzaj wypoczynku. Interesująco, jest to prawie dwa razy więcej niż w roku 2022. Przy rezerwacji noclegu dla dwóch osób kupujący muszą średnio zapłacić 652 złote.

 

 

Zapisz się na kurs przewodnika miejskiego

 

.

 

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Organizatorem Turystyki

Cena kursu: 1499 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 998 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: