Kurs Przewodnika Miejskiego. Kwalifikowany Przewodnik Miejski

Zapowiada się obfity sezon dla przewodników miejskich. Zapoznaj się z badaniami i statystykami.

obfity sezon dla przewodników miejskich

Zapoznaj się z badaniami rynku turystycznego, które jasno wskazują, że sezon letni 2023 w Polsce może jawić się jako obfity sezon dla przewodników miejskich.

Lato to czas wyczekiwany przez wielu Polaków. Długo oczekiwany urlop, możliwość relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków to marzenie większości z nas. Wraz z nadejściem ciepłych miesięcy, zwiększa się także zainteresowanie wyjazdami wakacyjnymi. Po długim czasie izolacji i obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19, jest to szczególnie odczuwalne. W tym kontekście warto przyjrzeć się aktualnym trendom dotyczącym wakacyjnych planów i przewidywać, jakie mogą być preferencje i oczekiwania turystów w tym sezonie. W niniejszym artykule przedstawimy prognozy dotyczące dużej chęci Polaków na wyjazdy wakacyjne. Zapowiada się obfity sezon dla przewodników miejskich.

 

 

 

 

Obiecujące prognozy

W zeszłym roku większość Polaków, czyli 60 procent, wyjechała na wakacje. Według wcześniejszych prognoz miało to ulec znaczącemu zmniejszeniu w tym roku, jednak bliżej sezonu wakacyjnego trend ten zaczął się odwracać. Obecnie 58 procent Polaków deklaruje, że planuje wyjazd na urlop, podczas gdy 21 procent nadal się nad tym zastanawia. Co ciekawe, największy odsetek planujących wakacje przypada na młodszych ludzi oraz osoby w wieku 18-30 lat, gdzie wynosi on aż 65 procent – informuje Dorota Peretiatkowicz, socjolożka i prezeska IRCenter.

 

W planowanie wakacyjne Polaków zaangażowane są nie tylko firmy z branży turystycznej, ale również gastronomia, handel, transport, jak i usługi przewodnickie. Jednak w związku z inflacją, która jednak zaczęła wyhamowywać, wysokimi cenami oraz końcem programu bonu turystycznego, pojawiły się obawy, że chęć wyjazdów na wakacje wśród turystów w tym roku może być mniejsza.

 

IRC Center przeprowadził badanie w celu zbadania obaw związanych z koronawirusem i zapytał Polaków o ich plany urlopowe tego lata. Wyniki badania przeprowadzonego we współpracy z agencją informacyjną Newseria pokazały, że 58% Polaków ma zamiar wyjechać na urlop, choć jest jeszcze duża grupa niezdecydowanych (21%). Jednakże, jeśli choć kilka procent z tej grupy podejmie pozytywną decyzję, to liczba osób wyjeżdżających na wakacje w tym roku będzie większa niż w poprzednim. Osoby mające dzieci częściej wyjeżdżały na wakacje w zeszłym roku (70%), a w tym roku osoby bez dzieci planują wakacje równie często (53%), a ci którzy mają dzieci, nieco rzadziej (64%).

 

 

 

 

Zapowiada się obfity sezon dla przewodników miejskich w Polsce

Badania przeprowadzone przez IRCenter i Newserię pokazują, że aż 72% Polaków planujących urlop w tym roku zamierza spędzić go w Polsce. Jest to pozytywny sygnał, który oznacza, że pieniądze zostaną w kraju, a krajowa branża hotelowa będzie mogła prosperować po pandemii. Niemniej jednak, nadal popularne są zagraniczne kierunki, takie jak Grecja, Włochy lub Turcja. Jest też pewien odsetek osób, które myślą o wakacjach poza Europą, co sugeruje, że na to ich stać. Według badań, średni wydatek na wakacje planowany przez Polaków wynosi 4804,18 zł, a największa grupa (26%) planuje wydać od 4 do 8 tys. zł. Niemniej jednak, 14% badanych zakłada, że ich wydatki wakacyjne przekroczą tę górną granicę. Osoby wykształcone, mieszkające w dużych miastach, o wysokich zarobkach planują wakacje w przedziale cenowym powyżej 10 tys. zł, co sugeruje, że są to najprawdopodobniej zagraniczne wyjazdy.

 

 

Zapisz się na kurs przewodnika miejskiego

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Organizatorem Turystyki

Cena kursu: 1499 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 998 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: