Kurs Przewodnika Miejskiego. Kwalifikowany Przewodnik Miejski

Jak założyć działalność jako przewodnik miejski? – krótki poradnik po formalnościach

jak założyć działalność jako przewodnik miejski

Cześć! Opowiemy ci dziś o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej i odpowiemy na pytanie – jak założyć działalność jako przewodnik miejski?

Kończąc kurs przewodnicki, na pewno zaczynasz myśleć o znalezieniu zatrudnienia w tym zawodzie, prawda? Otóż istnieją dwie opcje. Ta nieco łatwiejsza to praca z ramienia biura podróży oraz druga, nieco trudniejsza, to prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Wiąże się ona z większą odpowiedzialnością prawną, trudem poszukiwania klientów i wieloma innymi czynnikami. Mimo to, jest najbardziej opłacalną opcją pod kątem finansowym oraz daje Ci swobodę pracy wtedy, kiedy chcesz oraz w sposób, jaki Ty uważasz za właściwy. Wielu przewodników miejskich wybiera właśnie opcję drugą. W uproszczony sposób wytłumaczymy Ci jak założyć działalność jako przewodnik miejski.

 

 

 

1. Wybór formy prawnej Twojej działalności

W Polsce istnieje 8 form prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG), spółka cywilna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp z o.o.), akcyjna (S.A.), partnerska, jawna, komandytowa

i komandytowo-akcyjna.

 

Skupimy się dzisiaj na tej pierwszej (JDG), ponieważ jest to najczęściej wybierana, zaraz po spółce cywilnej, forma prowadzenia działalności przez przewodników miejskich.

Jednoosobowa działalność gospodarcza, jak sama nazwa wskazuje, prowadzona jest przez jedną osobę, która odpowiada całym swoim majątkiem za wszystkie zobowiązania firmy. Prowadzenie rachunkowości i rozliczanie firmy z podatków nie jest skomplikowane, przez co koszt księgowej jest również stosunkowo niski.

 

 

2. Nazwa Twojej firmy

Następnym krokiem będzie wybór unikalnej nazwy firmy, która nie może być uprzednio zajęta przez inne przedsiębiorstwo. Zarejestrowane nazwy firm można sprawdzić na stronie Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

 

 

3. Siedziba firmy

Wybór siedziby firmy będzie kolejnym krokiem. Może nim być adres zamieszkania właściciela przedsiębiorstwa, wynajęte biuro lub lokal.

 

 

4. Akt założycielski

Dokument ten jest obowiązkowy w przypadku zakładania sp z o.o. Lub S.A, natomiast gdy mówimy o JDG, to nie jest on wymagany. Sytuacja ma się tak samo

w kwestii wpłacania kapitału zakładowego oraz składania wniosku do KRS – jednoosobowa działalność gospodarcza oraz spółka cywilna są zwolnione z tego obowiązku.

 

 

5. NIP i REGON

Aby uzyskać NIP oraz REGON dla jednoosobowej działalności gospodarczej, należy złożyć wniosek CEiDG w urzędzie miasta lub gminy.

NIP – Numer Identyfikacji Podatkowej

REGON – Rejestr Gospodarki Narodowej

 

 

6. Zgłoszenie do ZUS oraz US

Gdy otrzymasz numer NIP oraz REGON, w ciągu 7 dni musisz zgłosić firmę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego.

 

 

7. Założenie rachunku bankowego przedsiębiorstwa

Założenie rachunku bankowego to ostatni krok. Dobrze sprawdź oferty dla firm

w najlepiej ugruntowanych gospodarczo bankach. Wybierz tą najkorzystniejszą pod kątem prowadzenia działalności jako przewodnik miejski.

 

 

 

Podsumowanie – jak założyć działalność jako przewodnik miejski?

Proces ten nie jest skomplikowany i nie wymaga dużych nakładów pieniężnych, kiedy mówimy o zakładaniu JDG. Niemniej jednak, na pewno wymaga poświęcenia czasu na dokonanie wszelkich formalności.

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy lub porady. Postaramy się pomóc!

 

Zachęcamy do zapisania się na nasz kurs na organizatora turystyki, jeśli myślisz

o założeniu własnego biura podróży, w którym będziesz mógł organizować bardziej złożone wycieczki.

 

 

>Zostań przewodnikiem miejskim<

 

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Organizatorem Turystyki

Cena kursu: 1499 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 998 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: